Fotogaléria

Prezentácia Spoločnej európskej produkčnej platformy v Taškente

Prezentácia Spoločnej európskej produkčnej platformy v Taškente

25.2.2020 - Taškent. Na pôde Univerzity svetového hospodárstva a diplomacie v Taškente zriadenej Ministerstvom zahraničných vecí Uzbeckej republiky profesor Štefan Kassay, Ing. Miroslav Buch, riaditeľ divízie stratégie výroby I.D.C. Holding, a.s. a mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Uzbeckej republike JUDr. Ján Bóry prezentovali excelentné duševné produkty zo Slovenska.

Deň ruského diplomata

Deň ruského diplomata

14.2.2020 - Bratislava. Deň Ruského diplomata je sviatkom všetkých diplomatických pracovníkov Ruskej federácie, ktorý sa každoročne v Rusku oslavuje 10. februára. Dátum sa historicky viaže na otvorenie prvého ruského oddelenia zahraničnej politiky z roku 1549.

Podnikateľská univerzita v Pečivárňach Sereď

Podnikateľská univerzita v Pečivárňach Sereď

11.2.2020 - Sereď. Unikátny vzdelávací systém Podnikateľská univerzita, v rámci dvojdňového študijného výjazdu už tretí krát nachádza svojho hostiteľa v produkčnom podniku I.D.C. Holding, a.s. - prevádzkarne Pečivárne Sereď, kde je rozhodujúca časť výroby digitalizovaná, robotizovaná a automatizovaná.

Deň otvorených dverí na Katolíckej univerzite v Ružomberku

Deň otvorených dverí na Katolíckej univerzite v Ružomberku

4.2.2020 - Ružomberok. Na Katolíckej univerzite v Ružomberku sa v utorok 4. februára 2020 od 10:00 hod. konal Deň otvorených dverí.

Štefan Kassay a Ján Benetín

Štefan Kassay a Ján Benetín

29.1.2020 - Pezinok. Významný slovenský lekár, neurológ a vedec, profesor Ján Benetin prijal pozvanie profesora Štefana Kassaya, aby v neformálnej diskusii priblížil svoj odbor divákom multimediálneho portálu a podelil sa o pohľad na súčasné úskalia nášho zdravotníctva i vízie do blízkej budúcnosti.

Štefan Kassay a Róbert Vass

Štefan Kassay a Róbert Vass

28.1.2020 - Pezinok. Profesor Štefan Kassay diskutoval s riaditeľom GLOBSEC-u, Mgr. Róbertom Vassom o aktuálnych potrebách vzájomných diskusií medzi členskými štátmi EÚ prihliadajúc na aktuálne problémy a hrozby z oblastí kybernetickej ochrany, obrany a bezpečnosti, energií a ich rozumného hospodárenia so zdrojmi na planéte, budúcnosti európskych štátov a ich vzájomnej participácii na spoločných projektoch rozvoja a v neposlednom rade aj o strategickej komunikácii.

Štefan Kassay a René Bílik

Štefan Kassay a René Bílik

20.1.2020 - Pezinok. „Hosť Štefana Kassaya“ už piaty rok prináša vnímateľom otvorenú diskusiu na aktuálne témy s významnými osobnosťami najmä z oblasti vedy, vzdelávania a podnikania. Nový ročník otvoril v diskusii s profesorom Kassayom rektor Trnavskej univerzity, prof. PaedDr. René Bílik, CSc., ktorý trefne popísal nielen problémy v oblasti školstva, ale divákom priblížil svoj pohľad na problematiku a navrhol rad riešení na základe dlhoročných skúseností z praxe.

Štefan Kassay, Rastislav Káčer a Róbert Vass

Štefan Kassay, Rastislav Káčer a Róbert Vass

16.1.2020 - Bratislava. Profesor Štefan Kassay dnes na neformálnom stretnutí s J.E. Rastislavom Káčerom a Ing. Róbertom Vassom z GLOBSECU sa zhováral o úspešných podnikateľských príbehoch zo Slovenska.

Štefan Kassay a Ján Bóry

Štefan Kassay a Ján Bóry

2.1.2020 - Pezinok. Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec JUDr. Ján Bóry na dnešnom stretnutí s profesorom Štefanom Kassayom potvrdil plán prezentácií na významných vysokých školách a inštitúciách v Taškente už začiatkom budúceho mesiaca.

Štefan Kassay ocenený medialou na univerzite v Sosnowcu

Štefan Kassay ocenený medialou na univerzite v Sosnowcu

9.10.2019 - Sosnowiec. Slávnostnou inauguráciou akademického roka sa začala zapisovať už dvadsiatatretia strana pomyselnej kroniky Wyszej školy Humanitas v poľskom meste Sosnowiec.

Štefan Kassay na Zastupiteľskom úrade SR v Helsinkách

Štefan Kassay na Zastupiteľskom úrade SR v Helsinkách

30.9.2019 - Helsinki. Zprava Katarína Slotová, J.E. Slavomíra Mašurová, profesor Štefan Kassay, Ari Huczkowski, Mika Pirttivaara a Markus Wartiovara krátko po ocenení Nadácie profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania

Hannu Seristö

Hannu Seristö

27.9.2019 - Helsinki. „Univerzita Aalto je komunitou odvážnych mysliteľov, kde sa veda a umenie stretávajú s technológiou a obchodom i podnikaním,“ víta profesora Štefana Kassaya profesor Hannu Seristö, prorektor a viceprezident na Aalto univerzity.

Štefan Kassay a Petteri Kolinen

Štefan Kassay a Petteri Kolinen

26.9.2019 - Helsinki. Profesor Štefan Kassay, Katarína Slotová a Petteri Kolinen v zasadacej miestnosti Design Forum Finland.

Markku Lahtinen

Markku Lahtinen

25.9.2019 - Tampere. „Svet čelí veľkým otázkam. Veríme, že odpovede na tieto otázky nájdeme prostredníctvom vedy a výskumu,“ víta tím profesora Štefana Kassaya predseda predstavenstva a rektor Univerzity aplikovaných vied v Tampere Markku Lahtinen.

Pekka Aula a Štefan Kassay

Pekka Aula a Štefan Kassay

20.9.2019 - Helsinki. Generálny sekretár Fínskej akadémie vied profesor Pekka Aula a profesor Štefan Kassay a jeho pracovný tím sa v rámci ekonomickej misie stretli na vedeckej pôde v priestoroch akadémie.

Štefan Kassay a Ivan Jukl

Štefan Kassay a Ivan Jukl

12.9.2019 - Helsinki. J.E. Ivan Jukl, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Českej republiky vo Fínsku v popoludňajších hodinách prijal profesora Štefana Kassaya na krátku rozpravu.

Štefan Kassay a Erkki Ormala

Štefan Kassay a Erkki Ormala

11.9.2019 - Helsinki. Ôsmy deň pracovnej misie profesora Štefana Kassaya prebiehali čiastkové rokovania a stretnutie s profesorom Erkki Ormalom, na pôde Aalto univerzity. Predmetom rozhovorov boli otázky inovácii v podnikoch, otázky spôsobu získavania nových informácii a ich následnej aplikácie do výučbových osnov.

Slavomíra Mašurová, Štefan Kassay a Mária Kassayová

Slavomíra Mašurová, Štefan Kassay a Mária Kassayová

6.9.2019 - Helsinki. Druhý deň diplomatickej misie profesora Štefana Kassaya pokračoval audienciou u mimoriadnej a splnomocnenej veľvyslankyne Slovenskej republiky vo Fínskej republike J.E. Slavomíry Mašurovej v Helsinkách.

Štefan Kassay a Gabriel Bianchi

Štefan Kassay a Gabriel Bianchi

13.8.2019 - Pezinok. Doc. PhDr. Gabriel Bianchi, CSc., sa počas návštevy v televízom štúdiu prof. Štefana Kassaya zaujímal aj o vedecko-výskumnú a publikačnú aktivitu hostiteľa, vrátane komentárov v Hospodárskych novinách k otázkam vedy a vzdelávania.

Štefan Kassay a Ivan Gašparovič

Štefan Kassay a Ivan Gašparovič

30.7.2019 - Bratislava. Profesor Štefan Kassay sa dnes stretol s Ivanom Gašparovičom (prezident Slovenskej republiky v rokoch 2004–2014) v priestoroch kancelárie historickej budovy Národnej rady Slovenskej republiky.

Štefan Kassay a Jiří Weigl

Štefan Kassay a Jiří Weigl

28.5.2019 - Praha. Profesor Štefan Kassay v rámci svojich pracovných vzťahov počas pobytu v Prahe sa stretol aj s PhDr. Ing. Jiřím Weiglom, CSc. riaditeľom Inštitútu Václava Klausa, aby sa pozhovárali o autorskej tvorbe z rôznych oblastí života, o aktuálnej publikačnej tvorbe a rozšírení knižného fondu zahraničnými odbornými a vedeckými dielami.

Štefan Kassay a Ivan Bella

Štefan Kassay a Ivan Bella

17.5.2019 - Pezinok. „Zem vyzerá v každom zlomku sekundy inak. Ten pohľad je úžasný! Z výšky tristopäťdesiat kilometrov nad povrchom Zeme sa dajú pozorovať detaily na zemskom povrchu,“ opisuje pohľad z vesmírnej stanice Ing. Ivan Bella, prvý slovenský kozmonaut.

Sympózium o vede a vzdelávaní

Sympózium o vede a vzdelávaní

15.5.2019 - Bratislava. Nadácia profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania, v spolupráci s Ústavom polymérov Slovenskej akadémie vied, pod záštitou profesora Petra Mocza, predsedu Učenej spoločnosti Slovenska usporiadala Sympózium o vede a vzdelávaní v priestoroch Slovenskej akadémie vied (SAV) na Dúbravskej ceste.

Dušan Neštrák a Štefan Kassay

Dušan Neštrák a Štefan Kassay

1.5.2019 - Košice. „Na naše spoločné študijné roky si spomínam veľmi dobre, boli sme skupinou, kde nás na začiatku bolo sedemdesiatdva a štúdium sme ukončili piati. Bolo to tvrdé obdobie, ale bojovali sme statočne“, spomína si na študijné roky docent Dušan Neštrák z Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach.

Martina Lubyová a Štefan Kassay

Martina Lubyová a Štefan Kassay

11.3.2019 - Bratislava. Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky JUDr. Mgr. Martina Lubyová PhD. a profesor Štefan Kassay sa zhovárali o súbehu spolupráce Nadácie na podporu vedy a vzdelávania, výrobného podniku I.D.C. Holding, a.s., vedeckej aktivite a výchovno-vzdelávacích procesoch.

Štefan Kassay a Peter Moczo

Štefan Kassay a Peter Moczo

7.3.2019 - Pezinok. Profesor Štefan Kassay si do rubriky Hosť pozýva často osobnosti slovenskej vedy a vzdelávania. Na dnešné nakrúcanie ďalšej časti rozhovorov prijal pozvanie významný geofyzik, univerzitný profesor, predseda Učenej spoločnosti Slovenska, prof. RNDr. Peter Moczo, DrSc.

Štefan Kassay a Martin Šperka

Štefan Kassay a Martin Šperka

1.3.2019 - Bratislava. Profesor Štefan Kassay dnes navštívíl doc. Ing. Martina Šperku, PhD., vedúceho Stálej výstavy dejín výpočtovej techniky na Slovensku na svojom pracovisku v areáli Slovenskej akadémie vied v Bratislave.

Štefan Kassay a Viliam Novák

Štefan Kassay a Viliam Novák

26.2.2019 - Pezinok. Matematické modelovanie štúdií v oblasti vodného hospodárstva, budúcnosť pitnej vody na Slovensku, ale aj maratónsky beh boli témy profesora Štefana Kassaya v rámci rubriky Hosť, na ktoré dnes disktutoval s významným odborníkom v oblasti hydrológie, Ing. Viliamom Novákom, DrSc.

Od tranzistora k integrovanému obvodu

Od tranzistora k integrovanému obvodu

21.2.2019 - Bratislava. Malá kongresová sála Slovenskej akadémie vied v Bratislave hostila dnes vysokú koncentráciu osobností z vedy a výskumu. Profesor Štefan Luby spolu s kolektívom desiatich významných autorov uviedol do života novú publikáciu – Od tranzistora k integrovanému obvodu – kapitoly z dejín česko-slovenskej mikroelektroniky.

Štefan Kassay a Štefan Rozkopál

Štefan Kassay a Štefan Rozkopál

18.2.2019 - Bratislava. Vedúci kancelárie prezidenta Slovenskej republiky, Mgr. Štefan Rozkopál diskutoval s profesorom Štefanom Kassayom o nových publikáciách RIADENIE, ktoré sú zamerané na Spoločnú európsku produkčnú platformu.

Štefan Kassay a Branislav Peťko

Štefan Kassay a Branislav Peťko

8.2.2019 - Pezinok. „Ak výsledky nášho výskumu nebudeme vedieť dostať do praxe, tak sme sa snažili zbytočne,“ konštatuje profesor Štefan Kassay počas rozhovoru s doc. MVDr. Branislavom Peťkom, DrSc.

Štefan Kassay a Václav Snášel

Štefan Kassay a Václav Snášel

6.2.2019 - Ostrava. Profesor Štefan Kassay odovzdal rektorovi univerzity dar, pentalógiu Podnik a podnikanie v anglickom jazyku a knihy z edičného radu RIADENIE, ktoré sú aplikačným prostredím Spoločnej európskej produkčnej platformy.

František Václav Lobkowicz a Štefan Kassay

František Václav Lobkowicz a Štefan Kassay

5.2.2019 - Ostrava. Profesor Štefan Kassay s pánom biskupom Františkom Václavom Lobkowiczom na dnešnom stretnutí preberal rôzne témy týkajúce sa súčastnosti a budúcnosti.

Jaroslav Demko a Štefan Kassay

Jaroslav Demko a Štefan Kassay

27.12.2018 - Rajecké Teplice. V prekrásnom prostredí kúpeľov v Rajeckých Tepliciach sa dnes profesor Štefan Kassay stretol s rektorom Katolíckej univerzity, Jaroslavom Demkom.

Klub regionálnej Slovenskej a obchodnej priemyselnej komory v Trnave

Klub regionálnej Slovenskej a obchodnej priemyselnej komory v Trnave

11.12.2018 - Trnava. Klub regionálnej Slovenskej a obchodnej priemyselnej komory v Trnave pod záštitou štátneho tajomníka MZVaEZ SR Lukáša Parízka uzavrel dnes (11. decembra 2018) tohtoročnú sériu regionálnych diskusií podnikateľov s predstaviteľmi rezortu diplomacie, hospodárstva a finančných inštitúcií.

Štefan Kassay za okrúhlym stolom na MZVaEZ

Štefan Kassay za okrúhlym stolom na MZVaEZ

7.12.2018 - Bratislava. V Diplomatickom salóniku Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ ) SR sa uskutočnil tzv. „Okrúhly stôl“ na tému aktivít SR-Fínsko a SR – Estónsko. Cieľom stretnutia bolo, ako to uviedol odchádzajúci veľvyslanec J.E. Tibor Králik, zhodnotenie vývoja slovensko-fínskych a slovensko-estónskych bilaterálnych vzťahov a nastavenie ďalšieho smerovania.

Alexej Leonidovič Fedotov a Štefan Kassay

Alexej Leonidovič Fedotov a Štefan Kassay

6.12.2018 - Bratislava. Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike J.E. Alexej Leonidovič Fedotov prijal známeho predstaviteľa výrobnej praxe, a súčasne vedca, autora známej pentalógie Podnik a Podnikanie.

Štefan Luby, Štefan Kassay a Pavol Šajgalík

Štefan Luby, Štefan Kassay a Pavol Šajgalík

30.11.2018 - Bratislava. Na pôde Vysokej školy manažmentu v Bratislave sa dnes konalo pod zaštitou Nadácie profesora Kassaya na podporu vedy a vzdelávania, priateľské stretnutie spojené s odovzdávaním ocenení. Na tejto udalosti sa zúčastnil rad významných hostí z oblasti vedy, vzdelávania a praxe.

Štefan Kassay na Zastupiteľskom úrade SR v Budapešti

Štefan Kassay na Zastupiteľskom úrade SR v Budapešti

29.11.2018 - Budapešť. Nadácia profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania pod záštitou mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky v Maďarsku, J.E. Pavla Hamžíka prezentovala na Zastupiteľskom úrade v Budapešti Spoločnú európsku produkčnú platformu.

Peter Burian a Štefan Kassay

Peter Burian a Štefan Kassay

5.11.2018 - Pezinok. Profesor Štefan Kassay dnes rokoval s osobitným predstaviteľom Európskej únie pre strednú Áziu, J.E. Petrom Burianom o nových možnostiach spolupráce na báze Spoločnej produkčnej platformy.

Štefan Kassay na veľvyslanectve SR v Moskve

Štefan Kassay na veľvyslanectve SR v Moskve

25.10.2018 - Moskva, Ruská Federácia. Bohatý program slovenskej delegácie profesora Kassaya na rokovaní v Moskve pokračoval aj dnešným dňom. Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Ruskej Federácii J.E. Peter Priputen prijal profesora Štefana Kassaya a jeho tím spolupracovníkov na oficiálnej audiencii spojenej so slávnostným obedom.

Prezentácia v Moskve

Prezentácia v Moskve

24.10.2018 - Moskva, Ruská Federácia . Slovenský dom pri Zastupiteľskom úrade SR v Moskve v spolupráci s Nadáciou profesora Štefana Kassaya dnes zorganizoval prezentáciu duševných a materiálnych produktov pod názvom: „Предприятие и предпринимательство – Единая европейская платформа производственных предприятий“.

Štefan Kassay a István Bácskai

Štefan Kassay a István Bácskai

24.9.2018 - Budapešť, Maďarsko . Riaditeľ vydavateľstva Gondolat István Bácskai na pôde vydavateľstva privítal profesora Štefana Kassaya, autora pentalógie Podnik a podnikanie, vydanej aj v maďarskom jazyku. Spolupráca autora s vydavateľstvom Gondolat prebieha už viacej rokov.

Štefan Kassay v CEIT-e

Štefan Kassay v CEIT-e

6.9.2018 - Žilina . Pri príležitosti 50. výročia Katedry priemyselného inžinierstva sa konala v hoteli Holiday Inn Konferencia priemyselného inžinierstva pod organizačným garantom CEIT, n.o. Zúčastnili sa na nej významné osobnosti priemyselného inžinierstva.

Štefan Kassay a Miroslav Buch v Ženeve

Štefan Kassay a Miroslav Buch v Ženeve

23.8.2018 - Ženeva, Švajčiarsko . Na účastníkov Open Living Lab Days 2018 čakal bohatý program zacielený na inovácie, živé laboratóriá v praxi, priblíženie exkurzií projektov živých laboratórií, návody a námety ako využívať potenciál ponúkajúci spoluprácu na spoločnom projekte ENoLL.

František Och a Štefan Kassay

František Och a Štefan Kassay

18.8.2018 - Mšené, Česká republika . Skúsenosti Františka Ocha, získané v minulosti v pozícii riaditeľa a predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti Kúpeľov v Mšené, sú pre jeho súčasnú vedecko-výskumnú a riadiacu prácu veľmi užitočné.

Štefan Kassay a Ján Porvazník

Štefan Kassay a Ján Porvazník

31.7.2018 - Pezinok. Nie rovnaký ročník narodenia, ktorý si pripomenuli Štefan Kassay a Ján Porvazník, ale zásadné znalosti týkajúce sa riadenia priemyslu boli predmetom takmer trojhodinovej diskusie týchto dvoch známych odborníkov.

Štefan Kassay a Lin Lin

Štefan Kassay a Lin Lin

18.7.2018 - Bratislava. Profesora Štefana Kassaya prijal na rokovaní mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Čínskej ľudovodemokratickej republiky (ČĽR) v Slovenskej republike, J.E. LIN Lin. Nosnou témou rokovania bolo šírenie duševných a materiálnych produktov zo Slovenska do Číny, kde sa zadefinovali počiatočné kroky stratégie spolupráce v oblasti vedeckých publikácii a potravinárskych produktov.

Dušan a Miloslav Čaplovič

Dušan a Miloslav Čaplovič

21.6.2018 - Bratislava. Udalostí spätých s číslom osem v dejinách Slovenska je neúrekom, tie najvýznamnejšie a najdôležitejšie spracoval archeológ a historik Dušan Čaplovič už pred dvomi desaťročiami. V túžbe po pravdivejšom a obsažnejšom priblížení dejín v netradičnej spisbe. Dnes, po dvadsiatich rokoch, pod rovnomenným vydavateľstvom je tu nové dielo. Autorské duo otca a syna Čaplovičovcov sa odhodlalo na napísanie pokračovania tejto, na slovenské pomery významnej publikácii.

Dimitar Zdravkov, Angel Papazov, Štefan Kassay a Roman Ježo

Dimitar Zdravkov, Angel Papazov, Štefan Kassay a Roman Ježo

16.6.2018 - Sofia. V dopoludňajších hodinách sa v hoteli Sense stretli predstavitelia I.D.C. Holding, a.s. prof. Štefan Kassay a Ing. Roman Ježo s Dimitarom Zdravkovom a Angelom Papazovom, starostami municipalít Sadova a Pervoji maja, účastníkmi nedávnej návštevy primátorov a starostov v prevádzkarni Pečivárne Sereď.

Štefan Kassay počas prednášky na IBS v Sofii

Štefan Kassay počas prednášky na IBS v Sofii

15.6.2018 - Sofia. Významný slovenský podnikateľ, vedec a autor odborných monografií profesor Štefan Kassay, vystúpil s hlavným príspevkom na piatej medzinárodnej konferencii Cestovný ruch – výskum, rozvoj a vzdelávanie. Konferencia sa uskutočnila v termíne od 15. do 16. júna 2018 na Medzinárodnej škole podnikania (IBS) v Sofii.

Štefan Kassay v priestoroch Vysokej školy manažmentu v Bratislave

Štefan Kassay v priestoroch Vysokej školy manažmentu v Bratislave

31.5.2018 - Bratislava. V posledný májový deň zasadala 31. Vedecká rada Vysokej školy manažmentu (VŠM) v Bratislave. Priebeh dnešného zasadnutia bol výnimočný tým, že to bolo zasadanie posledné v rámci stanoveného funkčného obdobia.

Mika Pirttivaara a Štefan Kassay

Mika Pirttivaara a Štefan Kassay

28.5.2018 - Pezinok. Profesor Štefan Kassay dnes privítal vzácnych hostí z Fínska, profesora Erkki Ormalu a rektora Univerzity Laurea Mika Pirttivaara v novej audiovizuálnej vedeckej relácie Laboratórium života. Obaja významní fínski vedci a pedagógovia vo februári tohto roka boli hostiteľmi profesora Štefana Kassaya na pracovnej ceste v Helsinkách aj v rámci prezentácie pentalógie Podnik a podnikanie.

Erkki Ormala a Štefan Kassay

Erkki Ormala a Štefan Kassay

28.5.2018 - Pezinok. Profesor Štefan Kassay dnes privítal vzácnych hostí z Fínska, profesora Erkki Ormalu a rektora Univerzity Laurea Mika Pirttivaara v novej audiovizuálnej vedeckej relácie Laboratórium života. Obaja významní fínski vedci a pedagógovia vo februári tohto roka boli hostiteľmi profesora Štefana Kassaya na pracovnej ceste v Helsinkách aj v rámci prezentácie pentalógie Podnik a podnikanie.

Dušan Gálik a Štefan Kassay

Dušan Gálik a Štefan Kassay

19.4.2018 - Bratislava. Profesor Štefan Kassay na dnešnom pracovnom stretnutí s vedeckým sekretárom Slovenskej akadémie vied (SAV), PhDr. Dušanom Gálikom, CSc. rokoval o pripravovaných nových projektoch v rámci dohodnutej spolupráce predloženej pánovi predsedovi SAV prof. Pavlovi Šajgalíkovi na rokovaní Predsedníctva SAV zo dňa 28.3.2018.

Štefan Kassay a Peter Mihók

Štefan Kassay a Peter Mihók

23.3.2018 - Bratislava. V priestoroch Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) sa stretli Dr.h.c. doc. Ing. Peter Mihók CSc., predseda SOPK a predseda Svetovej komorovej federácie a Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., kde v príjememnom naladení rokovali o doterajšej spolupráci.

Štefan Kassay a Tibor Králik

Štefan Kassay a Tibor Králik

22.3.2018 - Pezinok. Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky vo Fínsku a Estónsku J.E. Tibor Králik prijal pozvanie profesora Štefana Kassaya v rámci nového projektu „Laboratórium života“ na rozhovor o započatých, ale aj pripravovaných aktivitách.

Štefan Kassay a Eduard Kukan

Štefan Kassay a Eduard Kukan

16.3.2018 – Bratislava. Profesor Štefan Kassay s europoslancom Eduardom Kukanom o Spoločnej európskej produkčnej platforme. Pán Kukan sa zaujímal o nové aktivity profesora Štefana Kassaya na poli ekonomickej diplomacie, ktoré sa „rozrástli“ do novej aktívnej spolupráce so subjektami v zahraničí. Od posledného stretnutia s pánom Kukanom sa uzatvorili nové dohody v rámci šírenia odbornej spisby v zahraničí.

Cena excelencie pre Ing. Čavojského

Cena excelencie pre Ing. Čavojského

13.3.2018 – Kraków. Prezident Nadácie profesora Štefana Kasssaya na podporu vedy a vzdelávania udelil Ing. Rastislavovi Čavojskému, riaditeľovi I.D.C. Polonia, S.A. Cenu excelencie za vytváranie podmienok pre šírenie inovačných projektov a organizovanie prezentácii nových publikácií zameraných na rozvoj vedy a vzdelávania. Cenu odovzdal generálny riaditeľ I.D.C. Holding a.s. Ing. Pavol Kovačič.

Podnik a podnikanie v Helsinkách

Podnik a podnikanie v Helsinkách

14.2.2018 – Prezentácia pentalógie Podnik a podnikanie v Helsinkách. Rokovanie reprezentanov I.D.C. Holding, a.s. na pracovnom výjazde vo fínskom hlavnom meste vyvrcholilo prezentáciou pentalógie profesora Štefana Kassaya – Podnik a podnikanie na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Helsinkách. Prezentácia sa uskutočnila pod záštitou mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky vo Fínskej republike J.E. Tibora Králika.

Rektora Policajnej akadémie SR

Rektora Policajnej akadémie SR

28.2.2018 – Pezinok. Rektorka Policajnej akadémie Lucia Kurilovská v rozhovore so Štefanom Kassayom o vede a vzdelávaní. Tu odznel rad faktov, ktoré sú vo vzdelávaní a výchove, najmä príslušníkov Policajného zboru a ďalších bezpečnostných služieb veľmi dôležité.

O živote, vede a spojení s praxou

O živote, vede a spojení s praxou

8.2.2018 – Pezinok. Prof. Ivan Chodák a prof. Štefan Kassay o živote, vede a spojení s praxou. Vášnivá debata pokojne mohla byť aj názorovou tribúnou viacerých produkčných podnikov a rozširovania znalostí a objavy, vynálezy a rozvojové smery medzi záujemcami z radov študentov, ich úsilia o pokrok a potrebe prejaviť sa zaujímavými riešeniami.

O včelách a osudoch ľudí

O včelách a osudoch ľudí

2.2.2018 – Pezinok. S Jozefom Šimúthom o včelách, spoločenstve a osudoch ľudí. Zakladateľ molekulárnej apidológie na Slovensku, priekopník molekulárnych metód výskumu včiel a včelích produktov, doc. Ing. Jozef Šimúth, DrSc. bol dnes hosťom profesora Štefana Kassaya. Počnúc prvými minútami audiovizuálneho rozhovoru sa odvíjala analógia vzťahov medzi človekom a včelami.

Štefan Kassay a Jozef Makúch

Štefan Kassay a Jozef Makúch

17.1.2018 – Bratislava. Neformálne stretnutie guvernéra Národnej banky Slovenska Jozefa Makúcha s profesorom Štefanom Kassayom. Stretnutie si nekládlo za cieľ riešiť konkrétne problémy, išlo o neformálny rozhovor o vývoji ekonomickej situácie na Slovensku.

Štefan Kassay a Pavol Šajgalík

Štefan Kassay a Pavol Šajgalík

26.2.2018 – Bratislava. Profesora Štefana Kassaya prijal predseda Slovenskej akadémie vied, profesor Pavol Šajgalík na pracovnom stretnutí s cieľom prerokovať nové námety na pokračovanie spolupráce medzi dvoma subjektami – Nadáciou profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania a Slovenskou akadémiou vied.

Oľga Nachtmannová v Pečivárňach

Oľga Nachtmannová v Pečivárňach

7.11.2017 – Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová navštívila prevádzkáreň korporácie I.D.C Holding, a.s. v Seredi. V zmysle plánovaného programu nasledovala prehliadka výrobnej haly. Odborný výklad riaditeľa stratégie Miroslava Bucha zaujal účastníkov rovnako ako prísne regule pri dodržiavaní hygienických zásad v rámci európskych platných noriem. Prehliadka potvrdila, že ide o najvyššiu úroveň tzv. podnik svetovej triedy.

Diktát času je nezadržateľný

Diktát času je nezadržateľný

14.12.2017 – Bratislava. Nielen o plynutí času v našom životnom priestore bolo dnešné stretnutie významných osobností v Malej kongresovej sále Slovenskej akadémie vied v Bratislave pri príležitosti uvedenia novej publikácie profesora Štefana Kassaya – Diktát času je nezadržateľný. Samotného aktu uvedenia knihy do života sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Ing. Rastislav Chovanec, PhD. Symbolicky si knihu spolu s profesormi Štefanom Kassayom a Štefanom Lubym poťažkali.

Výročie podnikovej predajne

Výročie podnikovej predajne

27.11.2017 – 20. výročie podnikovej predajne prevádzkarne Pečivárne Sereď. Priateľské stretnutie bolo najmä o stretnutiach ľudí, ľudských osudoch a skvelej tímovej práci, ktorá aj cez rôzne prekážky zotrvala v behu turbulentného obdobia až do dneška.

Stanislav Kmeť a Štefan Kassay

Stanislav Kmeť a Štefan Kassay

18.10.2017 – Pezinok. Rektor Technickej univerzity v Košiciach, profesor Stanislav Kmeť si dnes z rúk prezidenta Nadácie prevzal Cenu Štefana Kassaya, za prínos v pedagogickej, odbornej, vedecko-výskumnej a publikačnej činnosti, za medzinárodnú spoluprácu, osobný prínos pri podpore inovácií a implementácii moderných technológií do produkčnej praxe.

Ekonomické a manažérske fórum

Ekonomické a manažérske fórum

19.10.2017 – Poprad. Popradské ekonomické a manažérske fórum 2017. V dňoch 19.–20. októbra 2017 Katolícka univerzita v Ružomberku, katedra manažmentu v Poprade usporiadala prvý ročník Popradského ekonomického a manažérskeho fóra (PEMF 2017) s tématickými okruhmi „Trendy v kvalite práce, produkcie, služieb a života“.

Národné fórum produktivity Žilina

Národné fórum produktivity Žilina

13.10.2017 – Žilina. Na jubilejnom Národnom fóre produktivity odznela diskusia na tému ,,Bez ľudí to nepôjde". Zúčastnil sa na nej Štefan Kassay, predseda Dozornej rady I.D.C.Holding, a.s., Daniela Petríková, Plant manager, Lear Corporation Seating ocenená Národnou cenou za produktivitu Ján Kavec, expert, Trexima. Diskusiu moderoval Ľubomír Jurina, z týždenníka TREND.

Štefan Kassay v Luxembourgu

Štefan Kassay v Luxembourgu

5.10.2017 – Luxembourg. Pracovná cesta profesora Štefana Kassaya do Luxemburgu mala za cieľ bližšie sa zoznámiť s aktivitami EIB, osobne sa stretnúť s jej vrcholovými predstaviteľmi. Prijatie Wernerom Hoyerom, prezidentom EIB, Vazilom Hudákom viceprezidentom EIB Franciscom de Paulom Coelhom dekanom Inštitútu (IEIB) a ďalšími predstaviteľmi IEIB sa nieslo v priateľskom pracovnom ovzduší.

Pentalógia na Jagelonskej univerzite

Pentalógia na Jagelonskej univerzite

26.10.2017 – Slávnostná prezentácia kompletného diela Przedsiębiorstwo i przedsiębiorczość v Collegium Maius Jagelonskej univerzity v Krakove. Pri príležitosti slávnostnej prezentácie kompletného päťzväzkového diela Przedsiębiorstwo i przedsiębiorczość, vedca, pedagóga, podnikateľa a ekonomického diplomata profesora Štefana Kassaya sa stretli významné osobnosti z univerzitného prostredia, diplomati, podnikatelia, vydavatelia, odborní prekladatelia a študenti vybraných ekonomických univerzít.

Minister hospodárstva v Seredi

Minister hospodárstva v Seredi

11.9.2017 – Minister hospodárstva SR Peter Žiga navštívil Pečivárne Sereď. Predstaviteľa vlády SR privítal predseda dozornej rady prof. Štefan Kassay, podpredseda predstavenstva Ing. arch. Pavol Jakubec a predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ing. Pavol Kovačič. Stretnutie prinieslo rad podnetov, ktoré sú prísľubom spolupráce do budúcnosti.

S ministrom Petrom Kažimírom

S ministrom Petrom Kažimírom

29.6.2017 – Stretnutie Štefana Kassaya, vedca a podnikateľa s ministrom Petrom Kažimírom na pôde Ministerstva financií SR v Bratislave. Nosnou témou bolo spojenie vedy a praxe, ale aj možné spôsoby generovania finančných zdrojov na jeho realizáciu.

Medzinárodná konferencia

Medzinárodná konferencia

12.9.2017 – „Hodnota, kvalita a konkurencieschopnosť – výzvy 21. storočia“ – medzinárodná konferencia na Selyeho univerzite v Komárne. Na rokovaniach boli pritomní a svojimi návrhmi sa podieľali na formovaní dohovorov aj členovia dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. doc. Ing, František Lipták, DrSc a Ing. Kamil Mikulič, CSc.

Elena Kohútiková a profesor Kassay

Elena Kohútiková a profesor Kassay

18.7.2017 – Pezinok. Pred mikrofón a kameru Štefana Kassaya sa posadila Elena Kohútiková, bývalá viceguvernérka Národnej banky Slovenska a v súčasnosti zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky. Uviedla na margo postavenia žien v manažérskych pozíciách, „žena prinesie určite úsmev, ale dokáže nájsť aj kompromisy, rýchle rozhodovať a zobrať riziko za to rozhodnutie.

Štefan Kassay s Eduardom Kukanom

Štefan Kassay s Eduardom Kukanom

17.7.2017 – Pezinok. Profesor Štefan Kassay v rámci rubriky Hosť Štefana Kassaya tentoraz vyspovedal europoslanca, bývalého dlhoročného ministra zahraničných vecí a diplomata Eduarda Kukana. Eduard Kukan sa zaujímal aj o autorskú tvorbu profesora Kassaya. Vyzdvihol najmä fakt, že svoje skúsenosti z praxe prenáša do teórie a naopak. Podľa Kukana je spájanie vedy s praxou, ako to uvádza vo svojom kréde profesor Kassay, veľmi užitočné.

Prezentácie IV. zväzku pentalógie

Prezentácie IV. zväzku pentalógie

11.5. 2017 – Štefan Kassay prezentoval štvrtý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie na pôde Slovenského inštitútu vo Varšave. Medzi vzácnymi hosťami tohto podujatia tentoraz nechýbal ani prezident Bronislaw Komorowski, bývalá hlava štátu, ale i slovenský veľvyslanec vo Varšave Dušan Krištofík, zástupcovia poľského vydavateľstva, podnikatelia a vedeckí a akademickí pracovníci.

„Automatizácia a robotika v XXI. st.

„Automatizácia a robotika v XXI. st.

20.6.2017 – Herľany. Medzinárodné kolokvium „Automatizácia a robotika v XXI. storočí venované 90-tym narodeninám Dr.h.c. prof. Ing. Jána Budu, DrSc.“ Profesorovi Budovi prišli odovzdať hold mnohé známe osobnosti slovenského ekonomicko-politického diania a popredné osobnosti vedy a edukácie viacerých inštitúcií.

Oľga Nachtmannová a profesor Kassay

Oľga Nachtmannová a profesor Kassay

5.4.2017 – Profesor Štefan Kassay na prijatí u štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľgy Nachtmannovej hovoril o prebiehajúcej reforme školstva, aj vo väzbe na duálne vzdelávanie.

Cena excelentnosti pre M. Lajčáka

Cena excelentnosti pre M. Lajčáka

14.3.2017 – Bratislava. Profesor Štefan Kassay odovzdal ministrovi zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavovi Lajčákovi „Cenu excelentnosti“. Túto zlatú medailu ako najvyššie ocenenie Nadácie profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania sa rozhodol pánovi ministrovi udeliť za prevzatie záštity, podporu vedy, vzdelávania a poznatkový transfér pri príprave medzinárodnej konferencie Nová Európa.

Štefan Kassay s Yordankou Chobanovou

Štefan Kassay s Yordankou Chobanovou

12.4.2017 – Pezinok. Bulharská veľvyslankyňa J.E. Yordanka Chobanová a prof. Štefan Kassay rokovali o ďalšej spolupráci. Predovšetkým pôjde o šírenie duševných produktov určených pre Bulharsko prostredníctvom publikácii – nového edičného radu RIADENIE, ktoré spĺňajú predstavu vytvorenia spoločnej platformy zvyšovania ekonomickej výkonnosti podnikov.

Peter Weiss a Štefan Kassay

Peter Weiss a Štefan Kassay

8.3.2017 – Profesor Štefan Kassay počas marcovej návštevy Prahy v sídle slovenského veľvyslanectva sa stretol s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Slovenskej republiky v Českej republike, Petrom Weissom. Podľa Weissa v Česku je obrovskou výhodou, že máme k sebe blízko a je tu spolupatričnosť, vzájomné porozumenie a istá empatia.

Rudolf Schuster a Štefan Kassay

Rudolf Schuster a Štefan Kassay

7.3.2017 – Stretnutie predsedu Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. s prezidentom Rudolfom Schusterom na pracovisku predsedu Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. v Pezinku. Na stretnutí sa zhovárali o autorskej a vydavateľskej činnosti a vzájomne sa oboznamovali so svojimi autorskými zámermi.

Štefan Kassay a Vojtech Rušín

Štefan Kassay a Vojtech Rušín

15.2.2017 – Neformálne stretnutie Štefana Kassaya s Vojtechom Rušinom v Starej Lesnej. Pozhovárali sa o jeho najnovších výskumoch, ale aj o úspešných výstavách fotografií a dokumentov z ďalekých ciest umelecky stvárnených vo viacerých jeho publikáciách.

Revaz Gachechiladze a Štefan Kassay

Revaz Gachechiladze a Štefan Kassay

20.2.2017 – Profesor Kassay hovoril s gruzínskym veľvyslancom J.E. Revazom Gachegiledzem o spolupráci v oblasti vzdelávania a odovzdávania skúseností z riadenia podniku. Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo na pôde veľvyslanectva Gruzínska v Bratislave sa obaja predstavitelia venovali aj nedávnej medzinárodnej konferencii Nová Európa 2016, ale i možnostiam ďalšej spolupráce v rámci rozvojovej pomoci SR.

Profesor Kassay a Václav Klaus

Profesor Kassay a Václav Klaus

2.3.2017 – Praha, Institut Václava Klause. Profesor Kassay s prezidentom Václavom Klausom o jeho súčasnej práci, názoroch na Slovensko, systéme vzdelávania i postojoch k budúcnosti Európskej únie. Prijatie na Inštitúte Václava Klausa sa nieslo v milej priateľskej atmosfére. Hovorili spolu najmä o filozofii budúceho vývoja v Európe a Európskej únii, ale dotkli sa aj aktuálneho diania u nás na Slovensku, či v Českej republike.

Obed s veľvyslancom Japonska

Obed s veľvyslancom Japonska

2.2.17 – Bratislava. Predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. Štefan Kassay na pracovnom obede s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Japonska v SR J. E. pánom Junom Shimmim diskutoval o reflexiách z konferencie Nová Európa 2016, o firemnej politike zamestnanosti, vede, vzdelávaní i nových technológiách.

Štefan Kassay a Šani Dermaku

Štefan Kassay a Šani Dermaku

1.2.2017 – Na pôde srbského veľvyslanectva v Bratislave so srbským veľvyslancom Šani Dermaku o význame konferencie Nová Európa a o perspektívach slovensko-srbských hospodárskych vzťahov. Podľa jeho slov diskusia o budúcnosti Európy a riešení jej problémov je pre náš kontinent mimoriadne prospešná a potrebná.

Štefan Kassay s Líviou Klausovou

Štefan Kassay s Líviou Klausovou

2.2.2017 – Profesora Štefana Kassaya prijala na pôde českého veľvyslanectva v Bratislave J. E. pani Lívia Klausová. S mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou hovorili predovšetkým o úspešnej medzinárodnej konferencii Nová Európa 2016, na ktorej s Lívia Klausová zúčastnila ako jedna z viacerých na Slovensku akreditovaných diplomatov.

Reminiscencie na „Novú Európu“

Reminiscencie na „Novú Európu“

10.1.2017 – Dušan Bella a Štefan Kassay na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí: Reminiscencie na tému Konferencia NEW EUROPE. V priateľskej atmosfére sa Dušan Bella a Štefan Kassay dohodli aj na ďalšej spolupráci v rámci ekonomickej diplomacie a pre budúce obdobie si stanovili konkrétny okruh spolupráce.

„The Belt and Road“

„The Belt and Road“

22.9.2017 – Si-an, Čína. Aktívna účasť slovenských účastníkov na medzinárodnom podujatí „The Belt and Road“ University Presidents Forum organizovanom na pôde – China Business Center. Profesori Štefan Kassay a Ján Košturiak absolvovali viaceré stretnutia so šéfmi univerzít z Číny, Malajzie, Egypta, Afganistanu, Taiwanu, Singapúru, Ruska alebo Čiernej Hory. Hovorilo sa o pentalógii a inováciách.

Prezentácia pentalógie v ruštine

Prezentácia pentalógie v ruštine

9.12.2016 – Profesor Kassay predstavil svoju pentalógiu na pôde Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave, jej autor ju prezentoval pred veľvyslancom Ruskej federácie Alexejom Leonidovičom Fedotovom Veľvyslanec Ruskej federácie v SR Alexej Leonidovič Fedotov ocenil, že tak významná a rozsiahla monografia vychádza aj v ruskom jazyku. Zdôraznil, že skúsenosti z oblasti riadenia vlastného úspešného podniku môžu byť využiteľné nielen pri riadení biznisu, ale aj v univerzitnom prostredí.

Prijatie u poľského veľvyslanca

Prijatie u poľského veľvyslanca

4.1.2017 – Profesor Kassay na prijatí u poľského veľvyslanca Leszeka Soczewiczu hovoril o výsledkoch konferencie Nová Európa. Zhovárali sa aj o príprave zvyšných zväzkov pentalógie Podnik a podnikanie v poľskom jazyku.

O perspektívach a príležitostiach

O perspektívach a príležitostiach

18.1.2017 – O perspektívach a príležitostiach spolupráce s Čínskym veľvyslancom Lin Linom na pôde čínskeho veľvyslanectva v Bratislave. Profesor Kassay informoval čínskeho veľvyslanca o celom rade aktivít korporácie, ako aj jej domácich a zahraničných dcérskych spoločností. V rozprave padol návrh o možnosti vydania Kassayovej série 20 kníh s názvom Riadenie v čínskom jazyku v zjednodušenej forme oproti pentalógii.

Medzinárodná konferencia Nová Európa

Medzinárodná konferencia Nová Európa

29.11.2016 – Osobnosti na konferencii „Nová Európa 2016“ v Smoleniciach hľadali odpovede na otázky týkajúce sa aktuálnych spoločenských, politických a hospodárskych premien v Európe.

Minister práce v Pečivárňach Sereď

Minister práce v Pečivárňach Sereď

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter v prevádzkarni Pečiváreň Sereď

Rozhovor s Vazilom Hudákom

Rozhovor s Vazilom Hudákom

Štefan Kassay pri rozhovore s Vazilom Hudákom, viceprezidentom európskej investičnej banky

Mierová cena zo Slovenska

Mierová cena zo Slovenska

Zo Štatútu Medzinárodného mierového výboru združenia z roku 2015 vyplýva, že najvyššou poctou a poďakovaním za mierové aktivity je udelenie prvého originálu „Mierovej ceny zo Slovenska 2015“.

Prednáška MZVaEZ

Prednáška MZVaEZ

Prednáška profesora Štefana Kassaya o ekonomickej diplomacii na porade obchodno-ekonomických diplomatov dňa 29.6.2015 v kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

Prednáška MZVaEZ

Prednáška MZVaEZ

Prednáška profesora Štefana Kassaya o ekonomickej diplomacii na porade obchodno-ekonomických diplomatov dňa 29.6.2015 v kongresovej sále Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

Zlatá plaketa MZVaEZ

Zlatá plaketa MZVaEZ

Profesor Štefan Kassay si preberá zlatú plaketu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí z rúk podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka dňa 23.6.2015

Štefan Kassay a Bertalan Farkas

Štefan Kassay a Bertalan Farkas

S prvým maďarským kozmonautom na stretnutí svetových kozmonautov v Budapešti dňa 26.5.2015.

Štefan Kassay a Waldemar Pawlak

Štefan Kassay a Waldemar Pawlak

Profesor Štefan Kassay pri preberaní medaily od Polskiego Towartystwa Ekonomicznego z rúk viacnásobného poľského predsedu vlády Waldemara Pawlaka v slovenskom inštitúte vo Varšave

Štefan Kassay a Lech Wałęsa

Štefan Kassay a Lech Wałęsa

Nositeľ nobelovej ceny a prezident Poľska (1990-1995) si preberá z rúk profesora Kassaya Zlatú medailu I.D.C. Holding, a.s. v slovenskom inštitúte vo Varšave počas slávnostnej prezentácii III. zväzku pentalógie Podnik a podnikanie.

Czimbalmosné Molnár Éva a Š. Kassay

Czimbalmosné Molnár Éva a Š. Kassay

Meďarská veľvyslankyňa na Slovensku Czimbalmosné Molnár Éva a profesor Štefan Kassay pri osobnej audiencii odovzdáva zväzok pentalógie Podnik a podnikanie v maďarskom jazyku

Ľubomír Jahnátek a prof. Štefan Kassay

Ľubomír Jahnátek a prof. Štefan Kassay

Pri stretnutí na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Profesor Kassay odovzdal prof. Jahnátkovi personalizovanú publikáciu z pripravovanej knihy o ekonomickej diplomacii.

Prezentácia II. zväzku pentalógie

Prezentácia II. zväzku pentalógie

Prezentácia II. zväzku pentalógie Podnik a podnikanie v maďarskom jazyku na veľvyslanectve slovenskej republiky v Budapešti.

prof. Kassay a Ivo Josipovic

prof. Kassay a Ivo Josipovic

Profesor Štefan Kassay na audicencii u chorvátskeho prezidenta Iva Josipoviča v gescii veľvyslanca slovenskej republiky v Chorvátsku Romana Supeka.