top of page

Patrik Paul - vizionár, dizajnér a tvorca inovatívnych technológií hosťom profesora Štefana Kassaya

Pezinok 21.7.2020. Už dvadsaťpäť rokov spolupracuje s profesorom Štefanom Kassayom na produktovom dizajne, doslova „oblieka“ materiálne produkty I.D.C. Holding, a.s., aby boli výnimočné nielen chuťou, ale aj oku lahodiacemu obalu. Horalky, Mila, Tatranky, Verbena,... portfólio najpredávanejších výrobkov prešlo po grafickej stránke myšlienkami Patrika Paula a ako sám vraví, obal je polovica úspechu produktu. Spotrebiteľ si všíma nielen chute, ale aj značku, ktorá sa k nemu prihovára práve dizajnom.

Profesor Štefan Kassay a Ing. arch. Patrik Paul počas nakrúcania diskusnej relácie Hosť


Patrik Paul je človekom mnohých profesií. Sám sa označuje za vizionára, čoho dôkazom je aj špičkový produkt, ktorý si so sebou doniesol do štúdia. eBike - elektrický bicykel vyrobený 3D metalurgickou tlačou s kombinovaným pohonom. Produkt vyniká futuristickým dizajnom, inovatívnymi riešeniami na mieru pre spotrebiteľa a technicky odolnou konštrukciou. Svetové prvenstvo si nesie v spôsobe výroby komponentov a prevedením detailov, ktoré bez použitia 3D tlače by nemohli byť realizovateľné.

Patrik Paul predstavuje profesorovi Štefanovi Kassayovi spôsob elektrického pohonu eBike


„Mali sme veľa prekážok aj ťažkých chvíľ v období tvorby projektu eBike aj následne, keď sa dostal produkt na trh. Dal som si otázku, čo ďalej, ako postupovať. Mohli sme si zvoliť cestu, že začneme vyrábať a predávať bicykle vo veľkom, to znamená, že nepôjdeme do technológie 3D kovovej tlače, ale do klasickej výroby, čo by ale znamena, že jednak by sme sa stali priamym konkurentom nášho zákazníka a potom prinášalo by to množstvo ďalších starostí s výrobou, s obchodom, marketingom, investíciami a všetkým, čo s tým súvisí. My sme sa rozhodli, že chceme zostať pri tom, že budeme robiť 3D tlačené bicykle a hlavný problém bola technológia - jej pomalosť. Pretože za rok sa dalo na tlačiarni, ktorá je v Stupave vo Volkswagene maxiálne osemdesiat rámov bicyklov, čo pre ekonomiku biznisu je nedostatočné množstvo“, opisuje začiatky projektu eBike Patrik Paul.


Rozhovor s Patrikom Paulom pripravujeme v rámci relácie Hosť a bude v celom znení odvysielaný v mesiaci august na www.kassay.eu .

Commentaires


bottom of page