top of page

Nielen o svetle a smart technológiách

Pezinok 27.11.2020. Hosťom Štefana Kassaya v diskusnej relácii bol vizionár, podnikateľ a významný slovenský obchodník RNDr. Vladimír Levársky. V súčasnosti je jediným spoločníkom a generálnym riaditeľom - konateľom spoločnosti OMS, spol. s r.o., Dojč, a majoritným vlastníkom futbalového klubu FK Senica. Do roku 1991 bol na gymnáziu učiteľom matematiky a geografie. Neskôr sa začal venovať podnikaniu. Nastúpil do stavebnej firmy, v ktorej zabezpečoval osvetlenie v novostavbách. Po niekoľkých rokoch sa osamostatnil a založil si vlastnú firmu OMS, ktorá sa špecializuje na výrobu a dizajn svietidiel. V súčasnosti je spoločnosť OMS s ročným obratom 65 miliónov jednotkou na trhu v strednej a východnej Európe.

Pvrvé minúty rozhovoru na aktuálne témy naštartovali netradičnú diskusiu, ktorá diváka zaujme svojou bezprostrednosťou, myšlienkami a názormi. Dnešná doba si vyžaduje rozhodných, vytrvalých, širokospektrálnych a vizionárskych podnikateľov, ktorých je na Slovensku veľmi málo. „Boli sme medzi prvými tromi podnikmi v Európe, ktoré začali podnikať v oblasti LED technológii. Tam sme urobili veľa dobrých krokov, čo nám umožnilo dostať sa medzi významných hráčov na trhu predaja svetla ako takého,“ vysvetľuje začiatky podnikania Levársky.


„Technológia LED sa vyvíjala, našla skoré uplatnenie v rôznych typoch špeciálnych osvetľovacích telies, mimo štandardného osvetlenia ako napríklad zdravotnícke osvetlenie a pod., obor lightning hľadal aj klasické uplatnenie pre LED, tu zohrali úlohy faktory akými sú ekologizácia, ekonomizácia a efektivizácia. Prelomovým obdobím bol rok 2002, kedy sa technológie naštartovali a nastala zásadná transformácia v oblasti tohto segmentu,“ popisuje nárast záujmu o LED technológie Levársky.


Nevyhrávajú veľkí nad malými, ale rýchlejší nad pomalšími, kvalitnejší nad menej kvalitnými, odvážnejší nad menej odvážnymi,“ je slogan, ktorým sa pán Levársky riadi už roky. Nielenže slogan povýšil na skutočnosť, ktorú možno vidieť na každom kroku, ale rozvinul aj svoje vizionárske schopnosti, ktoré pretavil do reálneho podnikateľského prostredia. Výsledkom je úspešný podnik, ktorý aj v turbulentnom prostredí si dokáže ustáť svoje miesto na trhu a nielen to, v neistom prostredí sa posúva ďalej, inovuje a vsádza na progresívne systémy, akými sú internet vecí a smart technológie.


Jedinečný rozhovor s pánom Levárskym pripravujeme do vysielania v rámci diskusnej relácie Hosť Śtefana Kassaya na prvý decembrový týždeň.

 

RNDr. Vladimír Levársky – bývalý učiteľ zemepisu založil z nuly firmu, v ktorej najskôr predával lampy a postupne sa stal lídrom vo vývoji svetelnej techniky. Postupne začal lampy vyrábať a vyvíjať, neskôr pochopil, že treba predávať svetlo a nie lampu a definoval LQS (Lighting Quality Standard). Dnes vyvíja Smart city a Smart industry riešenia, kde je svetelný systém dátovou zbernicou priestoru. Firma OMS spolupracuje so špičkovými dizajnérmi a patrí k lídrom v oblasti vývoja a predaja komplexných riešení svetla. Hodnoty firmy – flexibilita a rýchlosť, morálka, byť o krok vpredu, chuť víťaziť, unikátnosť, totálna kvalita. Firma sa stala významným vývojárom a výrobcom osvetlenia v strednej a východnej Európe a exportom do viac ako 70 krajín sveta.

コメント


bottom of page