top of page

O nových formách vzdelávania s europoslancom Ivanom Štefancom

Pezinok 19.9.2020. Aktuálna situácia ohľadne vzdelávania v podmienkach Slovenskej republiky bola témou mnohých diskusií, častokrát sa skloňovalo slovo reforma, zmena alebo modifikácia systému vzdelávania a školstva. Vplyvom celosvetovej pandémie vzdelávanie v našej krajine naštartovalo novú éru digitalizácie, ktorá bola doposiaľ podľa zástupcov z rezortných ministerstiev ťažko dostupná a takmer nepriechodná.

Profesor Štefan Kassay a europoslanec Ivan Štefanec


Koronavírus akoby nám otvoril oči a ponúkol nové, doteraz neaplikované metódy, ktoré sú v zahraničí už bežným systémom používaným v prepojení vedy a praxe. Nastal čas, kedy môžeme aj my dokázať, že sa vieme pohnúť ďalej, vytvoriť novú formu poskytovania študijných materiálov priamo z praxe pomocou dostupných aplikácii priamo k študujúcim. Rozmanitosť ponúkanej učebnej látky od renomovaných vedeckých ustanovizní si študujúci vyberie sám, podľa potreby a zacielenia učebného smeru. Diskusia s europoslancom Ivanom Štefancom prebiehala aj o možných rovinách aplikácie nového systému výučby a konfrontovaní so systémami Európskej únie.


„Musíme si uvedomiť, že na Slovensku nemáme nerastné bohatstvo, my máme bohatstvo v ľuďoch a keď ich budeme vzdelávať, tak o tom môže byť naša budúcnosť,“ otvoril tému vzdelávania Ivan Štefanec.


„Snažím sa ísť do konkrétnych projektov s ľudmi, ktorí majú podobné záujmy. Keď ste spomínali pána Andreánskeho, s ktorým sme hovorili o jednom konkrétnom projekte z Inštitútu duševnej práce, tak pripravujeme čoskoro jednu konferenciu, na tému, ako sa dá zlepšiť vzdelávanie na stredných a vysokých školách, ako odstrániť nerovnosti, ako zlepšiť digitalizáciu a to považujem za kľúčové“, prízvukuje Štefanec.


Rozhovor s europoslancom Ivanom Štefancom pripravujeme do vysielania v rámci relácie Hosť Štefana Kassaya.

1 Comment


Milo Otter
Milo Otter
Sep 21, 2020

Zo pschologivkeho hladiska digitalizacia je velmi nevhodny prostriedok pri vzdelavani. Osobny kontakt nemoze nahradit. Je to celosvetovy experiment. Prezentacia je kedna vec, no chapanie subislosti druha.

Like
bottom of page