top of page

Medzinárodný strojárenský veľtrh v Brne

Brno 7.11.2021. Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne (MSV) je najvýznamnejší priemyselný veľtrh v strednej Európe. Návštevnosť je vysoko odborná, takmer osemdesiat percent návštevníkov ovplyvňuje rozhodovanie o investíciách, tretina patrí k vrcholovému manažmentu. Zastúpené sú všetky kľúčové oblasti strojárskeho a elektrotechnického priemyslu. Nosným odborom je tradične obrábanie a tvarovanie.

Hlavnou témou MSV je Priemysel 4.0 a digitálna továreň, teda digitalizácia výroby, jeden z hlavných smerov inovačného procesu. MSV je tradične venovaná vysoká mediálna pozornosť, akredituje sa vyše 260 novinárov. Súčasťou veľtrhu je špičkový sprievodný program zložený z odborných konferencií, seminárov a workshopov na aktuálne technické, obchodné a ekonomické témy.

Súčasťou MSV je projekt Digitálna továreň 2.0. Táto expozícia sa zameriava na prezentáciu najnovších služieb a produktov v oblasti digitálnej transformácie podnikov. Hlavnou témou v roku 2021 bude technologická transformácia českej ekonomiky. Cieľom projektu je ukázať, ako môže Česká republika zvládnuť technologickú transformáciu a stať sa „Laboratóriom Európy“, kde sa nasadzujú, pilotujú a úspešne rozvíjajú nové technológie.

Tradične silnými odbormi na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu budú obrábanie a tvarovanie. Z vystavovateľov sa predstaví ALBA precision, ALFLETH Engineering, Bomar, Bystronic Czech Republic, CZ. TECH Čelákovice, DMG MORI Slovakia, HEIDENHAIN, ITAX PRECISION, Maschinenfabrik Berthold Hermle AG, Misán, PENTA TRADING, PRIMA POWER CENTRAL EUROPE, PROFIKA, Prvá hanácka BOW, Renishaw, RIMATEC, SCHUNK Intec, SK Technik, SK Technik OBRÁBACIE STROJE, TRUMPF Praha alebo Yamazaki Mazak Central Europe. Dobre zastúpený bude aj odbor plasty, gumy, kompozity. Na veľtrhu sa zúčastnia napríklad ARBURG, BOCO PARDUBICE, JAN SVOBODA, KUBOUŠEK alebo Wittmann Battenfeld CZ. Z odboru elektronika, automatizácia a meracia technika nechýbajú firmy ako Carl Zeiss, Hexagon Metrology, KUKA, Mitutoyo Česko, Olympus Czech Group, Stäubli Systems a Zeltwanger AMT. Pozornosť bude venovaná aj 3D tlači, ktorú budú zastupovať firmy ako 3Dees Industries, 3Dwiser, MCAE Systems, Prus Research by Josef Prus či SolidVision. V odbore materiály a komponenty pre strojárstvo nebudú chýbať AC Steel Group, AMPO alebo BIBUS. Zváranie budú reprezentovať napríklad firmy Messer Cutting Systems Slovensko, Migatronic CZ, Valk Welding CZ a Vanad 2000. Zastúpenie bude mať aj odbor pohony, hydraulika a pneumatika, ktorý budú reprezentovať HIWIN, SCHNEEBERGER a ďalšie.Medzinárodný strojársky veľtrh sa vyznačuje aj účasťou zahraničných firiem a odborníkov. Kolektívnymi účasťami budú zastúpené Francúzsko, Japonsko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Taiwan a vôbec prvýkrát aj Indonézia.


Transport a Logistika ponúkne rad dopravných a logistických riešení, ktoré nadväzujú na priemyselné technológie. Veľtrhu sa zúčastnia aj ACCORD PRAHA, ALTO SYSTEMS, DENIOS, ENPRAG, talianska spoločnosť IMANPACK PACKAGING & ECO SOLUTIONS SPA, Kardex, Kasys, SysTech Group a ďalšie. Predstaví sa tiež mnoho nových vystavovateľov. Hlavnou témou veľtrhu Envitech bude cirkulárna ekonomika alebo systém opätovného využívania materiálov. Táto problematika sa radí k prioritám udržateľného rozvoja v Európskej únii a spočíva predovšetkým v zodpovednom zaobchádzaní so zdrojmi a optimalizácii výrobných procesov.


Medzinárodný strojársky veľtrh sa koná od 8. do 12. novembra 2021. Vstupenku si je možné zakúpiť online. Veľtrh je otvorený v pondelok od 9 do 18 hod., od utorka do štvrtka zatvárajú brány výstaviska o 17. hod. a v piatok veľtrh končí o 16. hod.

bottom of page