top of page

Hosť Štefana Kassaya: Mgr. Štefan Pčola

Pezinok 21.4.2020. Profesor Štefan Kassay v rubrike Hosť viedol zaujímavú diskusia s majstrom sveta v cyklotriali, 1. zástupcom primátora mesta Poprad - Mgr. Štefanom Pčolom.


Moja túžba je, že chcem robiť prácu, ktorá ma baví, ktorá ma bude napĺňať a ktorú budem robiť prirodzene, ktorá bude pre mňa koníčkom a ten koníček bude prácou. To sa vraciame na začiatok, keď som hovoril, že keď to vychádza zo srdca, tak je jedno, či športujete, či spievate alebo ste viceprimátor alebo primátor. Keď sa tam nájdete v tom, že toto je vaše poslanie, tak potom je to také prirodzené, takže je by som chcel robiť stále veci úprimne a od srdca a vtedy budú robené s láskou a verím, že takto to budú ľudia vnímať. Je dôležité, keď mladí vedia tiež načúvať, pretože tak ako som hovoril na úvod o našom meste, o tom, že moja predstava je, aby mesto málo takého mladého zdravého ducha a aby sa pozeralo dopredu, ale je veľmi dôležité zase vedieť a vážiť si to, kto tie hodnoty tu vybudoval.

Mať úctu k tým starším a snažiť sa zobrať si tie skúsenosti tých starších, ktorí väčšinou v prevažnej väčšine skutočne chcú tým mladším generáciám odovzdať tieto svoje skúsenosti a posúvať to ďalej a vtedy by, my mladší sme mali tých starších počúvať a vtedy máme jasný smer, pretože vieme odkiaľ ideme a to je dôležité.

Rozhovor s 1. zástupcom primátora mesta Poprad, Mgr. Štefanom Pčolom si môžete pozrieť v rubrike Hosť Štefana Kassaya

Comentários


bottom of page