V tento deň sa Dr.h.c.prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., člen Európskej akadémie vied a umení, vedec, podnikateľ, pedagóg, predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s. sa dožíva sedemdesiatich rokov.
Štefan Kassay patrí medzi významné osobnosti slovenského vedeckého a podnikateľského života. Svojím životným príbehom inšpiruje mnohých ľudí doma aj v zahraničí. Kariéru začínal ako sústružník. S neobyčajným zápalom hľadal nové spôsoby obrábania kovov a všestranného zvyšovania výkonnosti. Nasleduje práca konštruktéra, a potom povinná dvojročná základná vojenská služba. Po nej sa vracia do školských lavíc, kde si dokončieva maturitu a pokračuje v štúdiu na technickej univerzite. Prelomový rok 1968 je medzníkom aj pre Štefana Kassaya. Vydáva sa na cestu redaktora pre vedu a techniku. Päť rokov pôsobí ako televízny spravodajca v Budapešti, Juhoslávii a Rumunsku. A popri tom opäť študuje. Tentokrát na Karlovej univerzite v Prahe žurnalistiku, kde aj neskôr získava diplom doktora filozofie. Takmer súčasne končí vedeckú ašpirantúru na technickej univerzite stáva sa kandidátom ekonomických vied.
„Pozoruhodné je, že osmičky pri dátumoch československých dejín historického významu akoby boli predzvesťou významnej spoločenskej zmeny,“ hodnotí profesor Štefan Kassay. A tak tomu nebolo inak ani v roku 1989. Čas spoločenských zmien postavili jubilanta opäť pred nové výzvy. V medzinárodnom tendri sa Štefan Kassay stáva spoluvlastníkom Pečivárni Sereď a Figara Trnava. Obe firmy sa stávajú súčasťou I.D.C. Holding, a.s., z ktorej je dnes najvýznamnejší producent cukroviniek a trvanlivého pečiva na Slovensku. Štefan Kassay tvrdí, že „aj slovenské podniky disponujú dostatočným konkurenčným kapitálom a mali by mať odvahu siahať po svetových métach.“
Profesor Kassay bravúrne prepája podnikanie a vedu. Už ako spoluvlastník veľkej firmy sa habilituje na docenta a na Slovenskej akadémii vied stáva sa doktorom vied z odvetvových a prierezových ekonomík, neskôr je inaugurovaný na profesora inžinierstva riadenia priemyslu. V roku 2010 mu je udelený titul Doctor honoris causa a stáva sa členom Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. Z príležitosti životného jubilea Štefana Kassaya vychádza autorovi publikácia s názvom Binárny kód, v ktorej hodnotí svoju životnú cestu a zároveň si kladie rad otázok: či žil správne a nakoľko bol užitočný svojimi počinmi rodine, firme, okoliu, spoločnosti.